SHBA: Gradaçiela Empire States Building në Nju Jork ndriçon kuq e zi - Bota Sot
SHBA: Gradaçiela Empire States Building në Nju Jork ndriçon kuq e zi

Amerika

E enjte, 18 tetor 2018

SHBA: Gradaçiela Empire States Building në Nju Jork ndriçon kuq e zi

Beqir SINA - New York Nga Beqir SINA - New York Më 8 shkurt 2018 Në ora: 22:10
Gradaçiela Empire States Building në Nju Jork

NEW YORK CITY: Ndërtesa e famshme dhe më e larta në qytetin e New Yorkut Empire States Building do të nderojë të gjithë atletët që konkurrojnë në PyeongChang, Korenë e Jugut, në Lojrat Olimpike Dimërore duke ndriçuar me dritat e tij të famshme në majën të kullës në ngjyrat rrotulluese të flamujve të vendeve pjesëmarrëse më 9 shkurt 2018 pêrfshirë dy vendet tona Shqipërinë dhe Kosovën.

Duke qenë se ne jemi dy nga vendet pjesëmarrëse, Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës dhe Misioni i Perherëshëm i Republikës së Shqipërisë njoftojnë të gjithë komunitetin në zonën e Tri- Shtetshit sonte në mbrëmje të dalin për të festuar dhe promovuar ndriçimin e ndërtesës Empire States Building në ngjyrat e Shqipërisë dhe Kosovës në mënyrë që të mbështesin atletët tanë në Lojrat Olimpike Dimërore Pyeong Chang 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test