Pse deputetet e parlamentit të Kosovës nuk qëndrojnë në mbledhje..? - Bota Sot
Pse deputetet e parlamentit të Kosovës nuk qëndrojnë në mbledhje..?

Amerika

E martë, 13 nëntor 2018

Pse deputetet e parlamentit të Kosovës nuk qëndrojnë në mbledhje..?

Nga: Skënder Karaçica Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 22:12
Skënder Karaçica

Në mbledhjen e Kuvendit të Kosovës,deputet e zgjedhur me votën e lirë të sovranit,e kanë bërë si ,,rregull,,vijnë dhe dalin nga salla saherë që dëshirojnë.

Kjo bëri që kryesuesi Xhavit Haliti duke e ngritur zërin kogja lartë, e tha shtruar:

Nuk bënë që të lëshoni kur të doni mbledhjen, ndonëse ne votimin në parim të ligjeve,nuk po e kemi forumin,prandaj për të gjithë ata që nuk qëndrojnë në sallë do tu hiqen të gjitha mëditjet matriale(!).

Deputetë të Kosovës,mos harroni përgjegjësinë e kontratës që keni bërë më sovranin përmes votës së lirë për përfaqësimin si ligjvënës të institucionit më të lartë të shtetit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test