Kundërshtojnë ndërtimin e minihidrocentralit - Bota Sot
Kundërshtojnë ndërtimin e minihidrocentralit

Amerika

Kundërshtojnë ndërtimin e minihidrocentralit

Nga: Kaltrina Hoti Më: 1 mars 2018 Në ora: 15:24
Mërgimtarët nga fshati Hot të Plavës në qytetin Bronx të Amerikës në proteste kundërt ndërtimit të një mini hidrocentrale në fshatin e tyre të lindjes

Ne  mërgimtarët nga fshati Hoti të cilët jetojm dhe punojmë  në qytetin Bronx të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një tubim që mbajtëm kundërshtojmë   ndërtimit e një min hidrocentralit në fshatin Hot të Plavës.

Ky minihidrocentral është investim ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Florim Krasniqi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje së bashku me Zëmër Gjonbalaj i cili vjen nga Hoti i Plavës. Ne Hotjanët jemi  kundër  këtij investimi, pasi që ata kanë vlerësuar se ky minhidrocentral është duke u ndërtua për interesa personale të tyre.

Në një tubim që  e organizuam në  mërgimtaret shqiptarë që jetojmë dhe punojmë  në qytetin  Bronx të Amerikës  nga fshati Hot të Plavës në tubimin që mbajtën  u përcaktuam  që të  mos lejohet që për interesa të ngushta  personale të individëve të preken pasurit dhe bukurit natyrore të fshatit tonë pa pëlqimin dhe aprovimin e  ne vet banorëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test