Parada shqiptare në 43 Rrugë dhe 6 Avenue të Nju Jork-ut - Bota Sot
Parada shqiptare në 43 Rrugë dhe 6 Avenue të Nju Jork-ut

Amerika

E shtunë, 20 tetor 2018

Parada shqiptare në 43 Rrugë dhe 6 Avenue të Nju Jork-ut

Më: 10 maj 2018 Në ora: 06:12
Njoftimi

Organizata Albanian Roots - Rrënjët Shqiptare organizon paradën e radhës në Nju Jork.

Parada Shqiptare 2018 do organizohet me daten 9 Qershor në 43 Rrugë dhe 6 Avenue.

Këtë vit Organizata Rrënjët Shqiptare dhe Komuniteti Shqiptar në Amerikë ia dedikojnë këtë paradë Veteranëve/Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, heronjtë e kombit për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Organizata Rrënjët Shqiptare u bën thirrje mediave televizive Shqiptare në Kosovë & Shqipëri t’i bashkohen këtij evenimenti gjigand të Diasporës Shqiptare.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test