Shqiptari në Nju Jork gjen zarfin me dollarë, ja si veproi - Bota Sot
Shqiptari në Nju Jork gjen zarfin me dollarë, ja si veproi

Amerika

E mërkurë, 17 tetor 2018

Shqiptari në Nju Jork gjen zarfin me dollarë, ja si veproi

Më: 31 maj 2018 Në ora: 08:24
Murat Rexha

Gjestet humane të shqiptarve që jetojnë në mërgim bëjnë bujë në median e vendve ku jetojnë e punojnë. Vetëm në Nju Jork kemi disa raste kur shqiptarët tërheqin vëmendjen e opinionit me gjestet e tyre tepër humane dhe të ndershme.

Mësohet se një njujorkez, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, kishte tërhequr një shumë dollarësh nga kursimet në një bankë, në qytetin e New Yorkut, Citybank. Në një moment të papërcaktuar, ndërsa dilte nga banka, ai ka humbur zarfin ku kishte të hollat.

Për fat të mirë personi që e ka gjetur zarfin me para ka qenë një shqiptar Murat Rexha nga Dibra e Madhe me banim në New York, i cili e gjeti zarfin dhe...

Lajmin e plotë mund ta lexoni të Mediat Shqiptare duke klikuar KETU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test