Rrëfimi i mërgimtarit nga Amerika që harroi çantën plot para në Aeroportin e Prishtinës - Bota Sot
Rrëfimi i mërgimtarit nga Amerika që harroi çantën plot para në Aeroportin e Prishtinës

Amerika

E premte, 16 nëntor 2018

Rrëfimi i mërgimtarit nga Amerika që harroi çantën plot para në Aeroportin e Prishtinës

Më: 24 korrik 2018 Në ora: 12:54
Mergimtaret

Do t’ju njohim sot me një histori njerëzore, që edhe pse jo shumë shpesh ndodh, është mbresëlënëse.

Një i ri nga Kosova, i cili jeton prej kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendosi të kthehej në vendlindje për pushimet e verës por atij i ndodhi diçka e papritur.

Në aeroportin e Prishtinës ai harroi një çantë me mijëra dollarë dhe të gjitha dokumentet.

Fatmirësisht, kjo histori përfundoi mirë, falë vullnetit të mirë të një njeriu të ndershëm, i cili e gjeti çantën dhe ia ktheu të zotit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test