Adem Demaçi përkujtohet në Amerikë - Bota Sot
Adem Demaçi përkujtohet në Amerikë

Amerika

E mërkurë, 17 tetor 2018

Adem Demaçi përkujtohet në Amerikë

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 09:38
Adem Demaçi

Shoqata ‘Atlantiku’, sot organizon tubim përkujtimor për jetën dhe veprën e Adem Demaçit.

Sipas njoftimit të organizatorëve, tubimi mbahet në njërin nga hotelet në New York, duke filluar nga ora 13:00.

Adem Demaçi, ka ndërruar jetë më 26 korrik, në moshën 82 vjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test