Kryeministri Haradinaj priti në Prishtinë drejtuesin e lartë të VOA-s, prof. Elez Biberaj - Bota Sot
Kryeministri Haradinaj priti në Prishtinë drejtuesin e lartë të VOA-s, prof. Elez Biberaj

Amerika

E premte, 19 tetor 2018

Kryeministri Haradinaj priti në Prishtinë drejtuesin e lartë të VOA-s, prof. Elez Biberaj

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 16:46
Ramush Haradinaj, priti Prishtine drejtuesin e lart te VOA-s, Profesor Elez Biberaj, Drejtor

Sot paradite,12 Tetor 2018, Kryeministri i Republikës së Kosoves, Ramush Haradinaj, priti Prishtine drejtuesin e lart te VOA-s, Profesor Elez Biberaj, Drejtor i Divizionit Euro-Azi në “Zërin e Amerikës” dhe e nderoi ate me kete rast me titullin e lart te qeverise se Republikes se Kosoves. 

Ne kete pritje moren pjese Profesor Elez Biberaj dhe bashkeshortja e tij Kadirja, si dhe korespondetet e Zerit te Amerikes ne Prishtine Besim Abazi dhe Leonat Shehu.
Kryeministri i Kosoves zoti Ramush Haradinaj shkroi menjeher pas takimit ne uebfaqen e tij ne rrjetin social Facebook, se Elez Biberaj, Drejtor i Divizionit Euro-Azi në “Zërin e Amerikës” ka qenë me dekada zë i fuqishëm i të drejtës sonë. Kënaqësi të evokonim kujtime nga vitet ‘90 dhe të bashkëbisedojmë për aktualitetin politik në hapësirat shqiptare. “Mediumi i fuqishëm ndërkombëtar “Zëri i Amerikës” ka pasur rol të pazëvendësueshëm në pasqyrimin e realitetit tonë në tri dekadat e fundit dhe vazhdon të mbetet dritare e të vërtetës për Kosovën dhe shqiptarët.” shkruan Kryeministri Haradinaj.” raporton gazeta Bota sot nga Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test