Autobusi me fëmijë përfundon në pishinë - Bota Sot
Autobusi me fëmijë përfundon në pishinë

Amerika

Autobusi me fëmijë përfundon në pishinë

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 16:48
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një kafshë e ngordhur në rrugët e Floridës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është bërë shkak për një aksident mes një autobusi me fëmijë dhe një fuoristrade.

Autobusi i shkollës u rrëzua në një pishinë pas përplasjes me mjetin tjetër.

Policia beson se shoferi i fuoristradës ishte përpjekur të shmangte goditjen e një kafshe të ngordhur që ndodhej në rrugë në momentin që ndodhi aksidenti.

Në momentin e incidentit në autobus ndodheshin 9 fëmijë. Fatmirësisht, asnjë nga nxënësit dhe as shoferi i autobusit nuk u lënduan ndërsa drejtuesi i fuoristradës ka marrë disa plagë të lehta në trup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...