Apple dominon tregun e orëve inteligjente - Bota Sot
Apple dominon tregun e orëve inteligjente

Analiza

Apple dominon tregun e orëve inteligjente

Më: 5 mars 2018 Në ora: 11:03

Sipas IDC-së, Apple ka shitur 17.7 milion orë inteligjente në 2017-ën nga 11.3 milion në 2016-ën. [Apple dominon tregun e orëve inteligjente]

Pas debutimit të Apple Watch 3 dhe modeli LTE, Apple u rikthye në pozitat dominuese në tregun e veshjeve elektronike në tre mujorin e katërt të 2017-ës.

Me 8 milion njësi të shitura përgjatë periudhës Tetor-Dhjetor 2017, Apple la pas Fitbit dhe Xiaomi të cilët vinin në vendin e dytë dhe të tretë respektivisht.

Sipas IDC-së, Apple ka shitur 17.7 milion orë inteligjente në 2017-ën nga 11.3 milion në 2016-ën.

Rikthimi i Apple u ndihmua edhe nga dobësimi i liderit të tregut Fitbit në 2016-ën. Gjatë tranzicionit nga pajisje fitnesi në orë më të shtrenjta inteligjente, shitjet e Fitbit ranë me mbi 30% në 2017-ën. /PCWorld Albanian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test