Ekspozitë nga artistët R.Kasapolli dhe I.Muharremi, në Biblotekën Kombëtare - Bota Sot
Ekspozitë nga artistët R.Kasapolli dhe I.Muharremi, në Biblotekën Kombëtare

Art

Ekspozitë nga artistët R.Kasapolli dhe I.Muharremi, në Biblotekën Kombëtare

Ilir Muharremi Nga Ilir Muharremi Më 17 janar 2019 Në ora: 18:39
Ekspozita

Ca lecka, xhinse, materiale të ndryshme, të disejnuara nga artisti Rifat Kasapolli, do të ekspozohen të hënën në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”.

Kurator i ekspozitës është Ilir Muharremi. Qëllimi i ekspozitës është zanati dhe riciklimi në art. Ajo çfarë kujtojmë që nuk është e rëndësishme, e hudhim në koshin e plehrave, xhinse të vjetëruara, fanela të dalura jashtë mode, atlete, të gjitha këto janë të ngjitura në pikturë.

Ekspozita hapet më 21.1.2019 Ora: 12:00.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat