Skulptori Mal Myrtaj hap ekspozitën “Gjurmët këtu dhe atje” - Bota Sot
Skulptori Mal Myrtaj hap ekspozitën “Gjurmët këtu dhe atje”

Art

Skulptori Mal Myrtaj hap ekspozitën “Gjurmët këtu dhe atje”

Më: 27 mars 2019 Në ora: 16:43
Foto

Skulptori pejan për më shumë se 30 vite jetoi, punoi dhe krijoi në Zvicër dhe Gjermani.

Pas kthimit në vendlindje do të organizojë ekspozitën e tij personale për artdashësit kosovarë.

Ekspozita mbetet e hapur për vizitorët dhjetë ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...