Filharmonia e Kosovës, koncert nesër në katedralen “Shën Nënë Tereza” - Bota Sot
Filharmonia e Kosovës, koncert nesër në katedralen “Shën Nënë Tereza”

Art

Filharmonia e Kosovës, koncert nesër në katedralen “Shën Nënë Tereza”

Më: 1 qershor 2019 Në ora: 14:50
Filharmonia

Filharmonia e Kosovës ka mbajtur konferencë për media dhe aty u vendos, që nesër të mbahet koncert në katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë.

Koncerti do të mbahet në orën 20:00 nga Orkestra e Filharmonisë së Kosovës, transmeton Koha.net

Koncerti mbahet në kuadër të festivalit ReMusica.

Janë dy instrumentistë, Daniel Boeke që vjen në klarinetë, ndërsa në tubë Thomas Leleu. Të dy artistët e huaj do të udhëhiqen nga dirigjenti Gregory Charette. Në këtë koncert do të luhen veprat e kompozitorëve: Kreshnik Aliçkaj, Vittorio Monti, Georges Bizet dhe të Beethoven-it.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...