Të premten, Fahredin Spahija me intervistë të drejtpërdrejtë në “Wild Life – Albanian Photographers” - Bota Sot
Të premten, Fahredin Spahija me intervistë të drejtpërdrejtë në “Wild Life – Albanian Photographers”

Art

Të premten, Fahredin Spahija me intervistë të drejtpërdrejtë në “Wild Life – Albanian Photographers”

Më: 31 korrik 2019 Në ora: 08:31
Foto

Me 2 gusht 2019, nga ora 20:00, në “Wild Life – Albanian Photographers”, do të realizohet një intervistë e drejtpërdrejt me artistin e fotografisë, Fahredin Spahija.

Intervistat nuk kanë moderator dhe zhvillohen drejtpërdrejt (live) në Facebook ku i intervistuari u përgjigjet pyetjeve për rreth 18 minuta. Intervistat e çliruara nga formati tradicional e përqendrojnë vëmendjen tek fotografia. Grupi organizator i “Wildlife – Albanian Photographers” ka përgatitur tri pyetje përmbledhëse, të cilat u japin mundësi të intervistuarve të flasin për lidhjen e tyre me fotografinë, gjendjen e fotografisë sot dhe mënyrat e avancimit të saj.

Spahija është autor i 19 ekspozitave personale si dhe ka marrë pjesë në mbi 60 ekspozitave kolektive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...