‘BioArt’/Artisti japonez krijon forma të mrekullueshme me gjethet

Art

‘BioArt’/Artisti japonez krijon forma të mrekullueshme me gjethet

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 11:23
Foto ilustrim

Nuk ka asnjë mënyrë të përcaktuar për të bërë art.

Çdokush mund të krijojë gjithçka që i pëlqen duke përdorur cilëndo formë, materie ose kanavacë që dëshiron.

Dhe kështu, zgjedhja e këtyre gjërave është një art më vete. Heroi i historisë së sotme kërkoi frymëzim nga natyra për artin e tij. Një artist japonez që quhet “Lito Leaf art” në Instagram ka një medium dhe stil shumë specifik për të bërë artin e tij.

“E papërshkrueshme” është fjala që dikush gjen kur i sheh ato. Këto prerje të cilat padyshim bëhen nga gjethet janë ‘art bio’ me cilësi të pastër.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat