Shpenzon 20 mijë dollarë për ta kthyer trupin në një vepër arti - Bota Sot
Shpenzon 20 mijë dollarë për ta kthyer trupin në një vepër arti

Art

E diel, 21 tetor 2018

Shpenzon 20 mijë dollarë për ta kthyer trupin në një vepër arti

Më: 10 mars 2017 Në ora: 12:56
Summer McInerney

Summer McInerney, nga Brisbane, e ka kthyer trupin e saj në një vepër arti. Ajo bëri tatuzahin e parë në korrik të 2015-ës dhe që prej 2 vjetësh ajo ka vazhduar të mbushë trupine saj. 23 vjeçarja nga cila ka marrë emrin gruaja e ilustruar , ka shpenzuar 127 orë, duke gdhendur tatuazhe të ndryshme në pjesën më të madhe të trupit të saj.

Ajo ka zhpenzuar plot 20 mijë dollarë për të mbushur trupin e saj. Sipas Mclnerney pjesa e kraharorit ka qenë zona më e dhimbshme e trupit ku ka gdhendur tatuazhe. ‘Unë kam kërkuar të bëj një ndryshim të veçantë në trupin tim, dhe për këtë arsye vendosa t’a mbuloj me tatuazhe”, është  shprehur ajo.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test