Bullgari e kallë në vallen e Kosovës - Bota Sot
Bullgari e kallë në vallen e Kosovës

Atletika

Bullgari e kallë në vallen e Kosovës

Nga: K. Goca Më: 20 dhjetor 2018 Në ora: 13:31
Bullgari e kallë në vallen e Kosovës

Para pak ditëve Federata Atletike e Kosovës, shpalli më të mirët për vitin 2018, por në anën tjetër solemnitet ka qenë në nivelin më të mirë të mundshëm i organizuar, ku ishin të pranishëm shumë personalitet, ndër ta edhe njeriu i parë i Federatës Atletike Evropiane, Avein Arne Hansen dhe kryetari i Federatës Ballkanike të Atletikës Dobromir Karamarinov.

Image

Mrekullia e këtij solemniteti ka qenë edhe kur futet në vallen shqiptare bullgari Karamarinov, ku shihet duke kërcyer i vetëm me kravatë dhe kallë atmosferën.  Më valle shihet edhe kryetar i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, i cili ka përgëzuar atletët e atletet për një vit jashtëzakonisht të mirë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...