Shqiptari me njeriun më të shpejt në botë - Bota Sot
Shqiptari me njeriun më të shpejt në botë

Atletika

Shqiptari me njeriun më të shpejt në botë

Nga: K. Goca Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 18:55
Presidenti i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani me Boltin.

Xhamajkani Usain Bolt është atleti më i mirë në botë. Bolt i pakapshëm në disiplinën në 100 metra ose siç njihet si njeriu më i shpejt në rruzullin tokësor, është në foto me njeriun që bëri shumë për atletikën dhe sportin e Kosovës.

Një fotografi e paparë deri me sot, edhe pse paksa është e errët, është në foto presidenti i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani me Boltin.

Atleti xhamajkas është njoftuar edhe për shtetin e Kosovës nga Sylejmani dhe ishte edhe një kënaqësi e dyanshme. Një foto atraktive, Bolt apo njeriu më i shpejt në botë, u njoh pak a shumë edhe për atletët që ka Kosova.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...