Trajneri me lopatë pastron stadiumin në Kosovë! Ka edhe një mesazh - Bota Sot
Trajneri me lopatë pastron stadiumin në Kosovë! Ka edhe një mesazh

Atletika

Trajneri me lopatë pastron stadiumin në Kosovë! Ka edhe një mesazh

Nga: Kemajl Goca Më: 19 janar 2019 Në ora: 12:17
Trajneri me lopatë pastron stadiumin në Kosovë! Ka edhe një mesazh

Borë dhe borë, reshjet e borës sërish, në orët e natës mbuluan sërish stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Image

Hysni Hoti me lopatë

Trajneri i klubit të atletikës Trepça ’89 nga Mitrovica, Hysni Hoti, ka marr lopatën dhe e pastron shtegun e atletikës në stadium, për të krijuar paksa kushte minimale për stërvitje të atletëve! Hoti tha se kështu është kur nuk ke salla të mbylla të këtij sporti dhe kësisoj duhet vepruar.

Image

“Kur të gjitha shtetet për rreth kanë palestra të mbyllura dhe garat kanë filluar në palestra, ne duhet të shtegtojmë në Elbasan për ta bërë një garë improvizuese”, tha Hoti për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...