Vendoset për garën e madhe në Kosovë - Bota Sot
Vendoset për garën e madhe në Kosovë

Atletika

Vendoset për garën e madhe në Kosovë

Nga: K. Goca Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 12:12
Halil Sylejmani

Gjithçka është e qartë, me 28 prill do të mbahet gara me prestigjioze në vendin tonë, gjysmëmaratona ndërkombëtare “Prishtina 2019” në atletikë.

Garë që lakmohet jo vetëm nga shtetet e rajonit e cila organizohet për herë të 19-të rresht. Garë tradicionale, si gjithmonë sigurisht edhe kësaj radhe pritet të marrin pjesë garues nga Kenia, Etiopia, Shtetet e Bashkuara të Amerikës etj.

Image

Logo

Njeriu më i merituar që e ka fuqizuar këtë aktivitet pa dyshim është edhe Halil Sylejmani, kryetar i Federatës Atletike të Kosovës, i cili me bashkëpunëtorët e tij dhe stafin organizues do të orvaten që këtë edicion të sjellin risi të reja, që do të bëhen të ditur pak ditë para zhvillimit të kësaj gare të madhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...