Kjo është e vërteta për Mimoza Kusarin - Bota Sot
Kjo është e vërteta për Mimoza Kusarin

Atletika

Kjo është e vërteta për Mimoza Kusarin

Nga: Kemajl Goca Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 13:24
Kjo është e vërteta për Mimoza Kusarin

Disa dashamirë të pasionuar të sportit duan që të kanë pak më shumë njohuri për Mimoza Kusarin, ish kryetaren e Komunës së Gjakovës dhe aktualisht është deputete e Kosovës dhe kryetare e Alternativës! Mimoza përveç që është e vyer në politikë apo ka një oratori të përsosur, nuk ka ditë pothuajse që nuk vrapon.

Image

Burimet tona shumë të sigurta, bëjnë me dije se Mimozës shumë i pëlqen vrapimi, pra sporti i atletikës dhe çdo ditë vrapon nga 10 kilometra, ndërsa në vikend vrapon edhe më gjatë. “Nuk lodhet aspak, është shumë e përgatitur dhe i pëlqen shumë sporti. Është motivuese për gjeneratat e reja”, tha një burim për gazetën “Bota sot”. Kjo është e vërteta për Mimoza Kusarin sa i përket se sa vrapon në ditë.

Image

A ka qenë sportisti Mimoza? Asnjëherë, dhe as që ka qenë atlete ose në ndonjë sport tjetër! Mimoza është shembull për të gjithë, sepse përkundër pozitave që ka, nuk i vjen asnjëherë mërzi për të vrapuar në natyrë dhe madje është atlete në shikim të parë.

Mimoza është e përkushtuar deri në pikën e fundit në politikë, por kurrë nuk e lë anash vrapimin, sepse e bën më të re dhe duket shumë më komode para se të futet në Kuvend, për t’i kritikuar ata që bëjnë llogari të gabueshme në politikë dhe në dëm të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...