Një takim domethënës i Sylejmanit me izraelitin - Bota Sot
Një takim domethënës i Sylejmanit me izraelitin

Atletika

Një takim domethënës i Sylejmanit me izraelitin

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 17:54
Një takim domethënës i Sylejmanit me izraelitin

Një takim domethënës dhe që pritet të sjellë të mira për Mbretëreshën e Sporteve. Në zyrën e Federatës Atletike të Kosovës kryetari i FAK-ut, Halil Sylejmani në një takim priti kryetarin e Federatës Atletike të Izraelit, Ami Baran.

Krerët e federatave biseduan për mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet dy federatave në sportin e atletikës në të ardhmen.

Nga ky takim u dakorduan që në të ardhmen e afërt të kemi një vizitë ku do të thellohen pikat e bashkëpunimit dhe të fillohet me realizimin e ndonjë projekti të atletikës për të rinj. “Sylejmani falënderoi Ami Baran për vizitën që bëri federatës tonë Ami Baran”, thuhet mes të tjera nga FAK-u.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...