Hyseni dhe Bakraçi më të mirët në 5 kilometra - Bota Sot
Hyseni dhe Bakraçi më të mirët në 5 kilometra

Atletika

Hyseni dhe Bakraçi më të mirët në 5 kilometra

Më: 28 prill 2019 Në ora: 10:35
Tek femrat e para doli Gresa Bakraqi

Ka përfunduar gara e gjysmëmaratonës së Prishtinës, për 5 kilometra.

Në këtë kategori fitues doli Çlirim Hyseni nga Trepça 89, i cili arriti në finish i pari, ndërsa pas tij u radhit Gent Kaja nga i njëjti klub.

Ndërsa tek femrat e para doli Gresa Bakraqi, e cila është shpallur atletja më e  mirë e vitit nga Federata Atletike e Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...