Hajdari triumfoi në Shkodër - Bota Sot
Hajdari triumfoi në Shkodër

Atletika

Hajdari triumfoi në Shkodër

Më: 18 maj 2019 Në ora: 10:07
Hajdari triumfoi në Shkodër

Musa Hajdari triumfoi në mitingun e atletikes që u mbajt dje pasdite në Shkodër, ai vrapoi në disiplinën 800 metra dhe e dominoi garën në tërësi duke arritur rezultatin 1.49.83, kjo është gara e parë e sezonit në ambiente të hapura dhe ishte një test i mirë për garën e javës së ardhshme që do të mbahet në Elbasan Arena. Atleti, Leon Thaqi po ashtu bëri një paraqitje të mirë në dic.800 m, ai doli i pesti me rezultatin 2:00.

Shpresojmë se në garat në vijim do të tregojnë përformancë edhe më të mirë, bëri të ditur Zijadin Kryeziu, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...