Kosova në Bullgari në mesin e 20 shteteve - Bota Sot
Kosova në Bullgari në mesin e 20 shteteve

Atletika

Kosova në Bullgari në mesin e 20 shteteve

Më: 1 shtator 2019 Në ora: 14:29
Kosova në Bullgari në mesin e 20 shteteve

Kombëtarja e Kosovës në Atletikë në përbërje prej atletëve, Musa Hajdari, Gresa Bakraçi dhe Astrit Kryeziu nënudhëheqjen e selektorin Zijadin Kryeziu do të marrin pjesë në Kampionatin Ballkanik që do të zhvillohet me datën 02.09.2019-03.09.2019 në Pravets të Bullgarisë, me pjesmarrjen e 20 shteteve.
Musa Hajdari 800 m – 1500 m
Gresa Bakraçi 800 m -1500 m
Astrit Kryeziu 800 m 
Shpresojmë se atletët tan në këtë kampionat do të na përfaqësojnë në mënyrë dinjitoze dhe do të na sjellin medalje.
Për të përcjellur për së afërmi atletët tonë, në Pravets të Bullgarisë, po qëndron edhe Kryetari i FAK-ut z. Halil Sylejmani, cili gjatë qëndrimit atje do të marrë pjesë në aktivitet zyrtare të Federatës Ballkanike të Atletikës (ABAF).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...