Coleman, njeriu më i shpejtë në botë në 100 metra - Bota Sot
Coleman, njeriu më i shpejtë në botë në 100 metra

Atletika

Coleman, njeriu më i shpejtë në botë në 100 metra

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 23:39
Christian Coleman

Christian Coleman është zyrtarisht njeriu më i shpejtë në planet.

Kampionati Botëror i Atletikës 2019 zhurmoi në aksion në ditën e dytë dhe nuk kishte asnjë mënyrë më të mirë për të përfunduar një natë aksioni të shtunën sesa me finalen 100-m për meshkuj.

Në të vërtetë, fitorja e Coleman ishte disi e parashikueshme dhe pasi katapultoi veten jashtë blloqeve, pikëpyetja ishte se sa shpejt mund të vraponte amerikani.

Përgjigja? 9.76 sekonda, duke ulur më të mirën e tij personale dhe duke u bërë njeriu i gjashtë më i shpejtë në histori pas Usain Bolt, Yohan Blake, Tyson Gay, Asafa Powell dhe Justin Gatlin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...