Erkand Qerimaj ka tre kërkesa ndaj Federatës Shqiptare të Peshngritjes

Atletika

Erkand Qerimaj ka tre kërkesa ndaj Federatës Shqiptare të Peshngritjes

Më: 20 tetor 2019 Në ora: 07:06
Erkand Qerimaj

Një tjetër i ftuar në emisionin “Shiko Kush LUAN” ishte edhe peshëngritësi Erkand Qerimaj i cili sapo ka fituar 3 medalje ari.

Sportisti i njohur u bë pjesë e lojës “Ndaje ose haje” në të cilën ju kërkua ti bënte tre kërkesa Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Sigurisht që janë hasur shumë vështirësi ndaj karrierës së tij si sportist por kërkesat e tij ishin të qarta:

“Na duhet dhe një tjetër trainer si ekip kombëtar në sfidën e radhës që kemi në Turqi, pasi një nuk ishte i mjaftueshëm”,

“Të ketë më shumë transparencë me financat”, “Mos vazhdojë si në komunizëm, që do të thotë ai që merr rezultat të shperblehet”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat