Sylejmani në Estoni, takime të rëndësishme

Atletika

Sylejmani në Estoni, takime të rëndësishme

Më: 24 tetor 2019 Në ora: 16:50
Sylejmani në Estoni, takime të rëndësishme

Kryetari Federatës Atletike të Kosovës Halil Sylejmani sot ka udhëtuar për të marr pjesë Kongresin e Federatës Evropiane të Atletikës që do mbahet 24-26 tetor në Tallinn të Estonisë.

“Gjatë këtyre ditëve kryetari i FAK-ut Halil Sylejmani përveç që do të marr pjesë në punimet e kuvendit të Federatës Atletike Evropiane ku do të trajtohen një mori tema për zhvillimin e atletikës evropiane.

Ai do të zhvilloj edhe disa takime me krerë të federatave të ndryshme”, bëhet e ditur nga Federata Atletike e Kosovës.

Sylejmani e vlerëson si shumë të rëndësishëm pjesëmarrjen në këtë Kongres dhe ku do të diskutojë edhe për shumë çështje, sidomos do të kërkojë që të ndihmohet federata atletike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat