Njiheni me 75-vjeçarin e Kosovës që ka nëntë fëmijë dhe vrapon nga 20 kilometra në ditë  - Bota Sot
Njiheni me 75-vjeçarin e Kosovës që ka nëntë fëmijë dhe vrapon nga 20 kilometra në ditë 

Atletika

Njiheni me 75-vjeçarin e Kosovës që ka nëntë fëmijë dhe vrapon nga 20 kilometra në ditë 

Nga: Kemajl Goca Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 14:14
Njiheni me 75-vjeçarin e Kosovës që ka nëntë fëmijë dhe vrapon nga 20 kilometra në ditë 

Është emër i njohur, shumica nuk e thërrasin në emër, por në nofkën Zambata!
Është Muhamet Rama, që ka 75 vjet dhe është atlet veteran.

 Karrierën si atlet e ka nisur mbi moshën 51-vjeçare, por sot është më i fuqishëm se sa të rinjtë!

Image

Në foto shihet edhe me ish presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga.

Ai merr pjesë në gjysmëmaratona 21 kilometra apo maratona 42 kilometra dhe jashtëzakonisht i fortë sikurse mi pas 35 vjeç.

“Kam nëntë fëmijë, tre djem e 6 vajza edhe unë me grua, tamam jemi një ekip futbolli”, tha Rama për gazetën kombëtare “Bota sot”, i cili çdo ditë stërvitet dhe vrapon deri 20 kilometra”.

“Kam gati 75 vjet,  barabartë sa ka idhulli im Franck Beckenbauer, legjenda e futbollit gjerman e botëror”, përfundoi Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat