Trishtuese, ndërron jetë ish-atleti së bashku më babain e tij, shkaku virusi korona

Atletika

Trishtuese, ndërron jetë ish-atleti së bashku më babain e tij, shkaku virusi korona

Më: 8 prill 2020 Në ora: 15:35
Trishtuese, ndërron jetë ish-atleti së bashku më babain e tij, shkaku virusi korona

Trishtuesem ndërron jetë ish-atleti së bashku më babain e tij, shkaku virusi korona.

Koronavirusi vazhdon t’i marrë jetën shumë njerëzve, teksa së fundmi nga ky virus ka humbur jetën ish-atleti italian, Donato Sabia.

57-vjeçari dy herë finalist i 800 metrave në Lojërat Olimpike, prej ditësh ishte shtruar në spital dhe ishte në terapi intensive. Vetëm pak ditë më parë Donato Sabia kishte humbur babain e tij, pikërisht për shkak të COVID-19.

Sabia mbante përfaqësimin e tretë të të gjitha kohëve në Itali në 800 metra me 1’43″88. Ai ka qenë rekordmeni botëror në 500 metra (me kohën 1’00″08), duke mbetur i pathyer për rreth 29 vjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat