Zymer Alaj kujton një histori të bukur, njëzet vite më parë në Kosovë...

Atletika

Zymer Alaj kujton një histori të bukur, njëzet vite më parë në Kosovë...

Nga: Kemajl Goca Më: 23 korrik 2020 Në ora: 16:17
Zymer Alaj kujton një histori të bukur, njëzet vite më parë në Kosovë...

Atleti i mirënjohur, tash veteran, Zymer Alaj, kujton aktivitetin e parë dhe më të madhin në vendin tonë, Gjysmë Maratona e parë ndërkombëtare “Prishtina 2001”.

Një foto e para 20 viteve dëshmon se atletika gjithmonë ka pasur ngjarje të mëdha në vendin tonë. 

“Gjysmë Maratona e parë ndërkombëtare e Prishtinës”, shkruan Alaj.

Zymer Alaj, ka qenë prej atletëve më të mirë që ka pasur Kosova dhe që ka dhënë kontribut të madh, sidomos në kohërat më të vështira, në vitet e 90-ta, duke u përballur me presione e shantazhe të regjimit serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat