Usain Bolt nuk mund t’i ikë koronavirusit, rezulton pozitiv dhe izolohet në shtëpi

Atletika

Usain Bolt nuk mund t’i ikë koronavirusit, rezulton pozitiv dhe izolohet në shtëpi

Më: 24 gusht 2020 Në ora: 16:51
Usain Bolt

Sportisti i njohur, Usain Bolt ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

Mediat në Angli shkruajnë që Bolt është izoluar në shtëpinë e tij. Ende nuk dihet nëse atleti nga Xhamajka ka simptoma.

Të premten, Usain Bolt bëri një festë për ditëlindjen e tij, ku pati shumë sportistë të ftuar. Në medin e tyre ishin edhe dy futbollistët e njohur, Raheem Sterling dhe Leon Bailey.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat