Prishtina Virtual Maratonë do të mbahet me 27 shtator 

Atletika

Prishtina Virtual Maratonë do të mbahet me 27 shtator 

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 11:51
Prishtina Virtual Maratonë do të mbahet me 27 Shtator 

Federata e Atletikës së Kosovës, njofton se me 27 shtator do të mbahet Prishtina Virtual Maratonë.
“Prishtina Virtual Maratonë do të mbahet me 27 Shtator 2020.

Këtë vit është organizimi i 20-të i kësaj  maratone dhe këshilli organizues i saj do të bëj përpjekjet e tij maksimale që organizimi edhe pse dallohet nga vitet tjera të jetë kualitativ dhe t’ju përshtatet situatës së krijuar me COVID 19.

Për organizimin, pjesëmarrësit dhe të rejat në lidhje me maratonën e këtij viti do të njoftoheni në konferencën e nesërme (11.00).

Pjesëmarrës do të jenë zyrtarët e lartë nga: Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Nga Komuna  e Prishtinës dhe Federata Atletike e Kosovës”, njofton Federata e Atletikës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat