Atletja Valentina Kelmendi eliminohet nga gara e 800 metrave - Bota Sot
Atletja Valentina Kelmendi eliminohet nga gara e 800 metrave

Atletika

Atletja Valentina Kelmendi eliminohet nga gara e 800 metrave

Më: 25 korrik 2017 Në ora: 23:59
Valentina Kelmendi

E para që garoi në atletikë nga ekipi olimpik i Kosovës, ishte Valentina Kelmendi, e cila garoi në 800 metra vrapim, duke u eliminuar që në fazën kualifikuese të Festivalit Olimpik Evropian për të rinj.

Ajo doli e fundit me kohën 2:30:47 sekonda, duke mos arritur rezultatin më të mirë të saj, 2:23 sekonda.

Valentina arsyetoi paraqitjen jo të mirë të saj me erën që mbretëroi në stadium.

Në ditët e ardhshme nga atletika garojnë edhe Gentiana Peci e Arian Smajli në 3 000 metra dhe Alaudin Suma në hedhje të diskut dhe hedhje të gjyles.

Image
Valentina Kelmendi
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test