Usain Bolt përfundon karrierën i lënduar - Bota Sot
Usain Bolt përfundon karrierën i lënduar

Atletika

Usain Bolt përfundon karrierën i lënduar

Më: 12 gusht 2017 Në ora: 23:33
Usain Bolt

Në formë të tmerrshme ka përfunduar karriera e Usain Bolt, i cili u lëndua në kofshë të këmbës në garën 4×100 metra të Kampionatit Botëror, e cila ishte edhe e fundit për të.

Titullin e ka fituar Britania e Madhe duke dalur para Amerikës dhe Japonisë.

Franca është renditur e pesta.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test