Përkushtimi për sportin e atletikës - Bota Sot
Përkushtimi për sportin e atletikës

Atletika

E martë, 23 tetor 2018

Përkushtimi për sportin e atletikës

Më: 23 gusht 2017 Në ora: 11:50
Pamje nga një stërvitje

Federata Atletike e Kosovës për gjashtë ditë me radhë organizon kampin veror për të rinj U-12, U-14 e U16 në qytetin e Junikut. Në këtë kamp janë përfshirë një numri i madh të rinjve me kapacitete premtuese për të ardhmen e atletikës.

Gjatë kampit janë paraparë të mbahen edhe ligjërata teorike të përshtatshme për pjesëmarrësit, Organizimi i kampeve për të rinj do të jetë një vazhdimësi e praktikumit edhe në vitet e ardhshme, por me një program të mirëfilltë. Kampi stërvitore ka rëndësinë e shumëfishtë për atletët e rinj. Motivimi dhe përkushtimi për sportin e atletikës për të ngritur njohuritë dhe rezultatet në këtë sport.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test