Drita: Nuk kam asgjë kundër Shqipërisë - Bota Sot
Drita: Nuk kam asgjë kundër Shqipërisë

Atletika

Drita: Nuk kam asgjë kundër Shqipërisë

Nga: Kemajl Goca Më: 31 gusht 2017 Në ora: 11:36
Drita Islami

Atletja shqiptare, Drita Islami, anëtare e përfaqësueses së Maqedonisë, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Shqipërisë. “Unë jam krenare që jam shqiptare, por jam shtetase e Maqedonisë dhe normal që do ta përfaqësoj këtë shtet dhe do ta mbaj këtë flamur.

Unë jam e lindur dhe e rritur në Maqedoni dhe kuptohet që e dua vendlindjen time, nuk kam asgjë kundër Shqipërisë, por nuk mund ta dua me shumë një vend që e vizitoj një herë në vit, se sa vendin ku jetoj tashme 21 vite. Mendoj që s’ka nevojë për kritika e fyerje, te paktën unë po bëj diçka të mirë për kombin tim”, shkruan Islami.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test