Halil Sylejmani me trajnerët slloven - Bota Sot
Halil Sylejmani me trajnerët slloven

Atletika

Halil Sylejmani me trajnerët slloven

Nga: K.G. Më: 13 nëntor 2017 Në ora: 11:28
Sylejmani me disa anëtar të kryesisë dhe dy trajnerë nga Sllovenia

Kryetari i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, me stafin e tij, ditë më parë pati takime të rëndësishme edhe me trajnerët slloven. Bostjan Bradesko dhe Robi Kreft, ekspert ndërkombëtar ishin ligjërues në njërën nga seminaret që u organizua nga Komiteti Olimpik i Kosovës dhe Federata Atletike e Kosovës.

Në foto shihet kryetari i FAK-ut Halil Sylejmani me disa anëtar të kryesisë dhe dy trajnerë nga Sllovenia, mysafir të KA "Prizreni". Synimi i Sylejmanit është që atletikën ta avancojë në çdo nivel dhe të jenë të gatshëm për çdo sfidë në garat ndërkombëtare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test