Diellza Kolgeci befason sportistët e rinj për një arsye! - Bota Sot
Diellza Kolgeci befason sportistët e rinj për një arsye!

Atletika

E shtunë, 20 tetor 2018

Diellza Kolgeci befason sportistët e rinj për një arsye!

Nga: Kemajl Goca Më: 27 maj 2018 Në ora: 13:05
Diellza Kolgeci

Aktorja Diellza Kolgeci është e dashuruar edhe në aktivitetet sportive dhe siç merret vesh disa prej tyre i përcjellë më ëndje! Aktores së mirënjohur i pëlqen edhe mbretëresha e sporteve dhe disa herë merr pjesë në disa aktivitetet të saja.

Ajo në profilin e saj në facebook ka paralajmëruar një Minimararonë interesante. Minimaratona - 5 kilometra "Vrapoedheti 2018", mbroj shëndetin, mbështet sportistët. Kjo garë mbahet me 10 qershor, sheshi "Zahir Pajaziti" në Prishtinë.

Të gjitha paratë e mbledhura nga shitja e numrave do të shkojnë për sportistët e rinj që nuk kanë mundësi të zhvillojnë aktivitetin e tyre.

“Sikurse çdo herë edhe këtë vit do të argëtohemi me ahengun e përgatitur para maratonës, do të shoqërohemi me njëri - tjetrin si dhe do të përkrahim ATA që kanë nevojë për NE”, shkruan Diellza në profilin e saj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test