Sa hapin e madh e ka Mimoza Kusari! - Bota Sot
Sa hapin e madh e ka Mimoza Kusari!

Atletika

E shtunë, 17 nëntor 2018

Sa hapin e madh e ka Mimoza Kusari!

Nga: Kemajl Goca Më: 3 korrik 2018 Në ora: 12:30
Sa hapin e madh e ka Mimoza Kusari!

Mimoza Kusari, ish kryetarja e Komunës së Gjakovës, aktualisht kryetare e partisë Alternativa, është fortë e dashuruar në Mbretëreshën e Sporteve.  Pothuajse nuk ka ditë që nuk vrapon dhe ka edhe hapin mjaft të madh.

Image

Ajo stërvitet çdo ditë dhe shihet në foto në vrapime me atletin e “Gërmia555” nga Prishtina, gjakovarin Tirron Mamusha. Mimoza do të ishte mirë një ditë të garojë në garat e Kosovës, ta sprovojë veten dhe sigurisht se mund t’i lë pa tekst!

Image

Mimoza, Tirron Mamusha e Alban Delija.

Sa i takon skenës politike, vështirë se do ta kalonte dikush edhe nga meshkujt, mbase mund të mbesin me qindra metra larg Mimozës kokëforte.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test