Shkoda përgatit Karoq RS më të fuqishëm - Bota Sot
Shkoda përgatit Karoq RS më të fuqishëm

Auto

Shkoda përgatit Karoq RS më të fuqishëm

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 18:35
Karoq RS

Prodhuesi çek i veturave ka plane ambicioze për vitin 2019, dhe përveç ridizajnimit të Superba, dhe fillimit të prodhimit të "Golf Scala", ka ndërmend të paraqesë versionin sportiv të Crossoq Karoq.

Pas rishikimeve pozitive për versionin e parë sportiv të SUV Kodiaq RS, këtë etiketë do ta mbajë gjithashtu edhe një model më i vogël. Sidoqoftë, Karoq RS do të ketë kuaj fuqi më mbresëlënës. Spekulohet se do të ketë motor  2.0-litra TSI me 300 kuaj fuqi.

Pas kësaj, Shkoda mund të zgjerojë familjen e saj të RS nga Octavia, Kodiaq dhe Karoq në modele të tjera dhe përsëri të kthehet Fabia RS, dhe nuk ka dyshim se së shpejti do të ketë edhe një model Scala RS, e cila bazohet në konceptin sportiv Vizioni RS.

Në ndërkohë, Karoq RS ka gjasa të debutojë në shtator 2019 në panairin e veturave në Frankfurt, pasi më herët në Gjenevë do të prezantohet crossover i ri më i vogël dhe Superb i ridizajnuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...