Rrjedhin fotot e Serisë 1 BMW për 2019 - Bota Sot
Rrjedhin fotot e Serisë 1 BMW për 2019

Auto

Rrjedhin fotot e Serisë 1 BMW për 2019

Më: 3 janar 2019 Në ora: 11:50
Seria 1 BMW

Modeli më i vogël i BMW-së do të rishikohet tërësisht këtë vit. Seria 1 do të kalojë në një platformë të re, e cila duhet të sjellë një numër ndryshimesh të rëndësishme mbi hatchback-un në ikje.

Modeli i vitit 2019 do të jetë më efikas dhe më i mirë në çdo mënyrë të mundshme. Një grumbull i ri fotosh spiunësh vjen për të parë disa nga këto ndryshime.

Në fakt, e vetmja gjë që Seria e re 1 do të ketë të përbashkët me paraardhësit e saj do të jetë simboli i BMW-së. Gjenerata e tretë e hatchbackut do të ndajë platformën UKL1 që tashmë mbështetet në disa modele nga BMW dhe Mini.

Shtrirja e fuqisë së FWD-së do të lejojë disa përmirësime të rëndësishme të paketimit, të cilat duhet të rezultojnë në më shumë hapësirë për pasagjerët dhe sipërfaqe të bagazhit.

Prototipi mban të gjitha pjesët e eksterierit që do ta ketë përfundimisht në modelin e prodhimit, duke përfshirë panelet e trupit, fenerët dhe dritat e pasme. Dizajni i serisë së re 1 do të jetë shumë ndryshe nga modeli i vjetër dhe duhet të jetë më dinamik dhe agresiv.

Enterieri do të jetë krejtësisht i ri. Hatchback-u premium do të ketë në kabinën e tij një pamje të inspiruar nga gjenerata e pestë me një pult të ri dhe më shumë teknologji në bord. Presim të shohim një ekran masiv në qendër të konsolës me softuerin më të ri të BMW-së.

Kalimi në platformën FWD të BMW Group do të thotë se energjia duhet të vijë nga dizajni aktual i motorëve të vegjël, duke përfshirë njësinë e turbo-benzinës me tre cilindra 1.5 litra.

Fansat ndoshta do të jenë të lumtur të dëgjojnë për njësinë 2.0-litra turbo që do të paraqitet në 120i dhe 120d. Sipas disa burimeve, një shpejtësi hibride gjithashtu do të ketë emetimet e CO2 nën 50 g/km.

Premiera zyrtare e Serisë 1 për 2019 do të vijë në muajt e parë të këtij viti. Shitjet pritet të fillojnë në verë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...