Mercedes GLB-Class do të prezantohet këtë verë? - Bota Sot
Mercedes GLB-Class do të prezantohet këtë verë?

Auto

Mercedes GLB-Class do të prezantohet këtë verë?

Më: 3 janar 2019 Në ora: 12:01
Mercedes GLB-Class

GLB-Class do të vendosë një trup box SUV në krye të platformës së automjetit kompakt të Mercedes. Mercedes-Benz GLB-Class më në fund do të ketë një zbulim këtë verë, dhe shitjet në Evropë do të fillojnë para fundit të vitit, transmeton Auto Express.

Ne kemi parë shumë fotografi spiunuese, të cilat na kanë dhënë një ide se çka mund të presim nga SUV-i i ri. Makina ka një stil më të këndshëm se Mercedes GLA me madhësi të ngjashme, e cila lejon hapësirë më të madhe brenda.

Nëse GLB-Class arrin në SHBA, që duket shumë e mundshme, ai pritet të ndajë një motor me klasën A sedan me katër cilindra turbo-mbushës 2.0 litërsh që prodhon 188 kuaj fuqi. Evropianët do të kishin zgjedhjen e një turbo-dizeli 1.4 litërsh me katër cilindra dhe një turbo-dizel me 1.5 litra.

Nëse 188 kuaj fuqi nuk janë të mjaftueshme për ju, fotot spiunuese tashmë konfirmojnë zhvillimin e një Mercedes-AMG GLB35 me 2,0-litra turbo-mbushës A35 që siguron 302 kuaj fuqi.

Nuk e dimë ende nëse Mercedes ka në plan të krijojë një GLB45 të plotë me mbi 400 kuaj fuqi, por platforma e përbashkët për A45 të paktën e bën këtë një mundësi.

GLB-Class pritet të mbërrijë në SHBA në tremujorin e katërt të vitit 2019. Për SUV-të e tjera të Mercedes-it, versioni coupe kushton më shumë se homologu i tij. Sidoqoftë, GLB mund të ketë një çmim të vogël mbi çmimin fillestar të GLA prej rreth 34,000 dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...