Project Kahn e fillon vitin 2019 me Range Roverin e ri - Bota Sot
Project Kahn e fillon vitin 2019 me Range Roverin e ri

Auto

Project Kahn e fillon vitin 2019 me Range Roverin e ri

Më: 5 janar 2019 Në ora: 22:18
Project Kahn

Kompania e njohur britanike, Project Kahn, si projektin e parë për vitin 2019 e prezanton këtë Range Rover të modifikuar, i cili zyrtarisht quhet “Project Kahn Range Rover 5.0 Supercharged Autobiography edition”.

Dizajneri Afzal Kahn për këtë SUV luksoz ka zgjedhur eksterierin me ngjyrë të zezë ‘Santorini’, set të ri të rrotave ‘RS’ prej 23-inç me ngjyrë të zezë mat dhe goma ‘Continental’ 305x30x23”, disa detaje me ngjyrë të zezë ‘Satin’ në eksterier dhe interier, xhamat e errët, lëkurë cilësore për ulëset, pragjet nga çeliku, ejt.

Image

Ky Range Rover i Project Kahnit është me kapacitet prej 525 kuajfuqi dhe duket se është versioni me boshtin e zgjatur të rrotave pasi që pasagjerët në pjesën e pasme kanë hapësirë 1.2 metra.

Gjithashtu, ky Range Rover ka edhe ekranin 8-inç në pjesën e pasme dhe çmimi i këtij modeli është 143,999 funte (160,760 euro).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...