Mënyra e thjeshtë për të ndezur makinën kur i harxhohet bateria - Bota Sot
Mënyra e thjeshtë për të ndezur makinën kur i harxhohet bateria

Auto

Mënyra e thjeshtë për të ndezur makinën kur i harxhohet bateria

Më: 7 janar 2019 Në ora: 07:15
Ekziston një metodë e thjeshtë për ndezjen e makinës

Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e dimrit.

Në të shumtën e rasteve, makina mund të mos ndezë si pasojë e harxhimit të baterisë, apo edhe ndonjë defekti të brendshëm të motorit.

Por, në rast se nuk i keni pajisjet e duhura me vete dhe nuk jeni në gjendje ta rregulloni atë, ekziston një metodë e thjeshtë për ndezjen e makinës.

Gjithçka çfarë iu nevojitet është një litar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...