Spiunohet Porsche 718 Boxster Spyder gjatë testimit në borë - Bota Sot
Spiunohet Porsche 718 Boxster Spyder gjatë testimit në borë

Auto

Spiunohet Porsche 718 Boxster Spyder gjatë testimit në borë

Më: 7 janar 2019 Në ora: 16:04
Porsche 718 Boxster Spyder

Ka edhe diçka të çuditshme për të parë një roadster në dëborë.

Pas muajve të testimit tashmë, Porsche vazhdon të vlerësojë 718 Boxster Spyder, dhe këtë herë roadster është parë duke u testuar në mot të ftohtë.

Inxhinierët gjermanë po sigurojnë që modeli mund të vozitet pa probleme në kushte acari.

Boxster Spyder është homologu i hapur i mbuluar i Cayman GT4, pasi ndajnë të njëjtat pjesë mekanike, por Boxster sportiv ka një stil bikini të lartë dhe shenjën e skalitur në anën e pasme.

Lansimi i funti i 718 Cayman GT4 Clubsport nxiti spekulime rreth Boxster Spyder. Vetura përdor një motor 3,8-litërshe që prodhon 420 kuaj fuqi. Sidoqoftë, spekulimet e mëparshme tregojnë se Cayman GT4 dhe Boxster Spyder mund të përdorin një version të detajuar të 4.0-litra të Porsche-it nga GT3.

Cayman GT4 dhe Boxster Spyder do të kenë një çmim të lartë për të arritur performancën e tyre në rritje.

Nëse jeni duke kërkuar për një version më pak të shtrenjtë, hidhni një sy variantit të ri T të vëllezërve. Ndërsa fuqia është dukshëm më e ulët 300 kuaj fuqi dhe motor turbo 2.0-litërsh, ata vijnë me karakteristika standarde të orientuara nga entuziastë si amortizuesit adaptivë dhe një diferencial mbrapa me çift rrotullues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...