Mercedes CLA spiunohet para prezantimit në CES - Bota Sot
Mercedes CLA spiunohet para prezantimit në CES

Auto

Mercedes CLA spiunohet para prezantimit në CES

Më: 7 janar 2019 Në ora: 16:19
Mercedes CLA

Mercedes-Benz Klasa CLA është vetëm disa orë larg debutimit në Panairin e elektronikës 2019 (CES) dhe kjo video spiunuese kap zhvillimin e ardhshëm të Shooting Brake në variantin për udhëtarë.

Në kundërshtim me emrin e modelit, vetura nuk ka dy dyer, por në vend të kësaj ka pesë sosh, duke u dukur shumë më konvencionale dhe me stil elegant.

Deri në shtyllën B, Shooting Brake duket e njëjtë si klasa e CLA-së. Ajo përmban një hundë të ulët të përplasur me fenerë që i japin një pamje sportive. Modeli ka një çati të zgjeruar që rrit hapësirën e ngarkesës dhe ndoshta hapësirën e pasme.

Në enterier, do të ketë një palë ekspansive të ekraneve digjitale - një për trajtimin e instrumenteve dhe tjetrën për argëtim.

Shooting Brake do të ndajë gjithashtu fuqinë e saj me sedan. Kjo do të thotë se performanca e lartë CLA35 duhet të jenë të disponueshme në kamionçinë. Ai përdor motor 2.0 litra me 4 cilindra që prodhojnë 302 kuaj fuqi.

Ndryshe, nuk ka ende dihet nëse CLA45 mund të jetë i disponueshëm në kamionçinë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...