FIAT tërheq 124 Spider - Bota Sot
FIAT tërheq 124 Spider

Auto

FIAT tërheq 124 Spider

Më: 9 janar 2019 Në ora: 12:36
FIAT 124 Spider

Vetura sportive me dy ulëse dhe çati të hapur nuk është më në ofertën e prodhuesit italian në Britaninë e Madhe.

FIAT nuk ka deklaruar zyrtarisht se pse tërheq modelin 124 Spider që është zhvilluar së bashku me pasardhësin e parë të Mazda MX-5, dhe një nga arsyet mund të jetë shitja e dobët.

Në gjithë Evropën për 2017 janë shitur rreth 7.800 automjete, nga të cilat numri më i vogël përfundoi në tregun britanik.

Spekulohet se FIAT 124 Spider nuk përmbushi rregulloret e reja të WLTP për emetimin e gazrave të dëmshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...