Porsche lanson modeli ri 911 Cabriolet - Bota Sot
Porsche lanson modeli ri 911 Cabriolet

Auto

Porsche lanson modeli ri 911 Cabriolet

Më: 9 janar 2019 Në ora: 12:42
Porsche 911 Cabriolet

Pas Coupe, prodhuesi gjerman ka sjellë një gjeneratë të re të 911 me një çati të hapur.

Në fund të nëntorit, Porsche mbajti premierën e gjeneratës së re 911 Carrera në Los Anxhelos,

Një muaj e gjysmë më vonë ne jemi në gjendje të shohim se si duket  kabrioleti i firmës gjermane.

Porsche do të ofrojë 911 Cabriolet të ri në fillim të shitjeve vetëm në versionet Carrera S dhe Carrera 4S.

Të dy modelet janë të pajisura me një motor binjak me 6 cilindra 3.0 litërsh që siguron 450 kuaj fuqi dhe ka një çift rrotullues maksimal prej 530 Nm.

Motori është i lidhur me një transmetim të ri të dyfishtë me tetë shpejtësi, falë të cilit Carrera S nga 0 në 100 km/h përshpejton për 3.7 sekonda dhe arrin një maksimum prej 306 km/h.

Carrera 4S, me motor në të gjitha boshtet, nga 0-100 km/h arrin për 3.6 sekonda dhe ka shpejtësinë maksimale 304 km / h.

Çmimi i Porsche 911 Carrera S Cabriolet në SHBA fillon nga 126,100 dollarë, dhe varianti 4S kushton 133,400 dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...