Rekordi i Volkswagenit, vjet shiti 10,83 miliona vetura - Bota Sot
Rekordi i Volkswagenit, vjet shiti 10,83 miliona vetura

Auto

Rekordi i Volkswagenit, vjet shiti 10,83 miliona vetura

Më: 14 janar 2019 Në ora: 12:00
Volkswagen

Grupi Volkswagen vjet ka shënuar rekord duke shitur 10,83 miliona vetura, ose ),9 për qind më shumë se një vit më parë, raportojne mediat gjermane.

Konkurrentët më të mëdhenj të tij, "Toyota motor" dhe "Reno Nisan Mitsubishi" ende nuk i kanë publikuar të dhënat e plot mbi shitjen e prodhimeve të tyre.

Por, Aleanca franceze-japoneze më 2017 kishte shitur 10,6 milionë vetura, ndërsa në pjesën e parë të vitit që e lamë - 5,54 milionë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...